Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Orhideju izstāde LU Botāniskajā dārzā

Orhideju izstāde LU Botāniskajā dārzā

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā no 15. līdz 23. septembrim notiks Orhideju dienas, kurās varēs baudīt orhideju eksotiku.

Apmeklētāji varēs apskatīt Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas un Lietuvas Orhideju kluba kolekcionāru skaistākās orhidejas, saņemt pieredzējušu orhideju audzētāju atbildes uz jautājumiem, iegādāties orhidejas, kā arī substrātus un citas nepieciešamas lietas, kas noder orhideju audzēšanai mājas apstākļos, uzzināt ticamus un neticamus faktus par orhideju dzīvi, daudzveidību, izplatību, izmantošanu.

 

Sestdienās un svētdienās varēs piedalīties meistarklasēs:

15. septembrī plkst. 13.00 Iepazīšanās ar Japānas dārgumu Neofinetia falcata. Sfagnu uzkalniņu veidošana Neofinetia falcata audzēšanai.

16. septembrī plkst. 13.00 Orhideju pārstādīšana. Epifīto orhideju montēšana uz sintētiskā vai dabīgā materiāla bloka.

22. septembrī plkst. 13.00 Orhideju pārstādīšana. Epifīto orhideju montēšana uz sintētiskā vai dabīgā materiāla bloka.

23. septembrī plkst. 13.00 Dažādu orhideju (epifīto, zemes) pārstādīšana.

Izstādē piedalīsies biedrība Motus Vita, kura atbalsta cilvēkus ar neiromuskulārām slimībām un viņu ģimenes. Apmeklētāji varēs apskatīt un iegādāties orhideju un citu eksotisko ziedu gleznojumus uz zīda, kā arī cita materiāla, ko mākslas terapijas nodarbībās darinājuši cilvēki ar kustību ierobežojumiem. Iegūtie līdzekļi paredzēti neiromuskulāro slimnieku ģimeņu atbalstam.

Laikā no 15. līdz 23. septembrim grupām, kurās ir vismaz 10 cilvēki, īpašs piedāvājums:

  • pazemināta ieejas maksa: bērniem - 1,50 Ls, pieaugušajiem - 2,00 Ls.
  • gida pakalpojumi bez maksas, iepriekš piesakoties pa tālruni 27644440;

Tropu tauriņu mājā klātienē var vērot tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem. Ikvienam šeit iespējams piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Būs redzamas arī dažādi tauriņu dzīves posmi, jo dažas sugas lieliski iejutušās un sākušas vairoties: ir apskatāmas oliņas, kāpuri un kūniņas. Gūsiet unikālu pieredzi, ja laimēsies būt klāt mirklī, kad no kūniņas šķiļas tauriņš. Tauriņu māja būs atvērta no plkst. 11.00 līdz 19.00.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem. Ieejas maksa Tropu tauriņu mājā (apmeklētājiem ir jāiegādājas arī ieejas biļete Botāniskajā dārzā): skolēniem – 2,00 Ls, pieaugušajiem – 3,00 Ls. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv.